fbpx

Bármivel is kened száraz bőröd, mégis egyre szárazabbnak érzed? Viszket és húzódik ha víz éri?

Gyakori hiba, hogy a hidratálótól várjuk a megoldást, pedig előbb a bőrszárazság kiváltó okait kell kezelni. Összegyűjtöttünk 10 okot, ami a probléma hátterében állhat – itt keresd a megoldást!

 Mitől száraz a bőröd?

Kevesen tudják, de a száraz bőr nem egyenlő a vízhiányos bőrrel! Vízhiány akkor szokott előfordulni, ha nem iszunk elég vizet vagy olyan termékeket használunk amik „kiszívják” a vizet a bőrünkből, így akár a zsíros bőr is lehet vízhiányos. A bőrszárazságot viszont a bőrfelszíni emulzióban lévő lipidek hiánya okozza, nagyrészt az öröklött génektől, az életmódtól és az életkortól függ.

Leegyszerűsítve ez azt jelenti, hogy hiányoznak a bőrödről a felszíni zsírok illetve olajok, amik normál esetben puhává teszik, és ellenállóvá a környezeti behatásokkal szemben. Ha száraz a bőröd, akkor elengedhetetlen a jól megválasztott hidratáló krém mindennapi használata, de önmagában ennyitől még nem oldódik meg a probléma. Ezzel egyidejűleg a háttérben lévő okokat is kezelned kell!

10 ok amitől száraz lehet a bőröd

1. A nem megfelelő arcradírozás

“Hogyan? Hát én nem is radírozom az arcomat!” – gondolhatod most magadban. Gyakori tévhit, hogy a száraz bőrnek nincs szüksége radírozásra, de te ne dőlj be neki! Az arcbőröd normál működés mellett  28 naponta megújul. Ha azonban az elhalt bőrlemezkéket nem távolítod el, akkor a hidratáló krém vagy szérum sem tud eljutni a még élő és szomjazó sejtekhez. Sajnos a bőr megújuló képessége az életkorral csökken, 40 éves kor után már muszáj segíteni a folyamatot.

Mit tegyél ellene?

A megoldás egyszerű: rendszeres arcradírozás a megfelelő termékek használatával. Az arctisztítás lehet fizikai (például kefe vagy bőrradír) vagy kémiai (például gyümölcssavak, hámlasztók)). A szintetikus tisztítószerek, a túl nagy szemcseméretű arctisztítók (mint a só vagy cukor), az erős radírozó kefék és szivacsok viszont túl erősek az érzékeny bőrnek, további szárazsághoz és irritációhoz vezet, ezért ezeket érdemes elkerülni!

Milyen terméket ajánlunk?

Hibiszkuszos arcradír, mely magőrleményeivel gyengéden radíroz, sőt a benne található gyülölcssavaknak köszönhetően enyhén hámlaszt is.

2. Szulfát tartalmú kozmetikumok

A szulfátok nagyon erős, maró hatású tisztító vegyületek. Nagyon hatékonyak, kiválóan habzanak, maradéktalanul eltávolítják az olajat és nagyon olcsón előállíthatók – ezért szinte minden termékben megtalálhatóak. Szupererős tisztító hatásuk egy mosogatószernél vagy egy mosószernél kifejezetten előnyös (még ha környezetvédelmi szempontból megkérdőjelezhető is), kozmetikumokban viszont mindenképpen kerülendő. Rendkívül irritáló hatású, megbontja a bőrt védő hidrolipid emulziót, ezáltal húzódó, égő, akár viszkető érzést is okozhat. A legtöbbször használt összetevő a sodium lauryl sulfate (SLS) és a  sodium laureth sulfate (SLES).

Mit tegyél ellene?

Ellenőrizd (lehetőleg még vásárlás előtt) a kozmetikumok összetevőit. Sokszor az SLS és az SLES kiiktatása önmagában is elég ahhoz, hogy bőröd normál működése helyreálljon.

Milyen terméket ajánlunk?

Kínálatunkból bármit választhatsz, minden termék szulfátmentes. Mindennapi bőrápolásra a bőrtápláló Csipkerózsa szappan és Kortalan vénusz anti-aging krém a kedvencünk.

3. Túl sok forró víz

A csecsemők testének még majd 80%-a víz, mely aztán nyugdíjas kor felé 50% alá csökken. Abban tehát egyetértünk, hogy a víz fontos  és szükséges a szervezetnek! Paradox módon viszont a víz maga szárító hatású, különösen a forró víz. Ez azért van, mert a víz eltávolítja a bőr védőrétegét képező természetes olajokat, így a bőr víztartalma akadálytalanul tud megszökni.  Apropó, itt jegyeznénk meg, hogy a tengervíz sós ásványianyag tartalma lévén nem szárít – ezért is nem lesz ráncos az ujjunk a sós fürdőtől! Önmagában a vízfogyasztás, bár nagyon jó hatással van a szervezetre és a bőrre is, nem hidratál!

Mit tegyél ellene?

Akinek száraz a bőre az lehetőleg kerülje a forró fürdőket és a hosszú tusolásokat. Ha mégis elcsábulsz, legalább azonnal pótold az elveszett védőréteget – hidratálj!

Milyen terméket ajánlunk?

Orvosi Levendulás fürdősó – kellemesebbé és egészségesebbé teszi a forró fürdőt a bőröd számára is.

Levendulás testvaj– családi kedvenc, mely gyorsan felszívódva gondoskodik pihepuha bőrről. száraz vagy enyhén ekcémás bőrre is ajánlott.

4. Szilikon használata

A szilikon közkedvelt kozmetikai összetevő, ami sikerét olcsóságának és azonnali „selymesítő” hatásának köszönheti. Mivel feltölti az apróbb ráncokat és lezárja a felszínt, így elsőre valóban „hidratáltnak”, puhának érezzük tőle bőrünket. A szilikon azonban önmagában nem hidratál, csak megakadályozza a bőr vízvesztését. De nem is ez a legnagyobb baj vele, hanem hogy elzárja a pórusokat és akadályozza a bőr természetes megújulási folyamatát, így hosszú távon kifejezetten szárító hatású. Kozmetikusunk, Tímea hasonlata szerint  olyan, mintha gumikesztyűt húznánk az arcunkra.

Mit tegyél ellene?

Száműzd a szilikont az életedből! Ha körülnézel a drogériák polcain, rájössz, hogy ez nem is olyan könnyű, mert rengeteg termék tartalmazza – érdemes azonban alaposan felmérni a terepet és olyan kozmetikumokat keresni, amik nem rontják tovább a bőröd állapotát.

Mit ajánlunk?

Kínálatunkból bármit választhatsz, minden szilikonmentes. Kedvenc mindennapi termékünk a Színharmonizáló BB krém, mely azonnal egységes bőrszínt ad, miközben a természetes növényi kivonatok és olajok ápolják és hidratálják a bőrt. Tudtad, hogy a színét adó ásványi pigmenteket már az ókori Egyiptomban is használták?

5. Csak „nedvesítő” anyagok használata

A nedvességmegkötő anyagok, mint például a hialuronsav, vagy a glicerin szivacsként vonzzák magukhoz a nedvességet. Ez úgy hangzik, mint egy áldás a száraz bőrnek – pedig önmagukban nem hatásosak! Először is, a száraz bőr a nedvesség elvonásával még szárazabb lesz! Másrészt ha nincs mellette krém vagy olaj ami bent tartja a bőrben a tápláló hatóanyagokat, akkor még a legszuperebb kence is elpárolog és tovább szárít. Ezen hatóanyagok használatának aránya nem véletlenül korlátozott a kozmetikai készítményekben.

Attól, hogy egy termék hialuronsavas, még ugyanúgy kiszáríthatja a bőrt, ahogy a glicerines kézkrémek is csak addig biztosítják a kellemesen hidratált bőrérzetet, amíg felkenjük, de hosszútávon szárítanak, és újra és újra kenni kell…

Mit tegyél ellene?

Kifejezetten száraz bőrre való termékeket használj, és kövesd a gyártó használatra vonatkozó útmutatását. Natúrkozmetikumot csak megbízható helyről, szakértőktől vásárolj!

Mit ajánlunk?

Hialuron szérum száraz bőrre: egy vízbázisú készítmény, mely az epidermis sejtek közti mátrixát optimálisan tölti föl nedvességgel.  Érdemes fölé arckrémet kenni, mely a szérumot a bőrbe zárja, így lesz igazán hatékony.

6. Csak olajokat használsz

Az olaj valóban bent tartja a nedvességet a bőrben, azonban ha száraz, vízhiányos a bőröd, akkor hiába kened olajjal, hiszen nincs, amit bent tarthatna, így nem oldja meg a bőrszárazságot. Hosszú távon semmiféleképpen nem ajánljuk a csak olajjal való kenegetést, mert a bőr mélyebb rétegeiből elvonhatja a nedvességet.

Mit tegyél ellene?

Ha ragaszkodsz az olajokhoz – például csak argánolajjal szeretnéd az arcodat kenni – permetezz alá rózsavizet, vagy levendulavizet. A két kozmetikumot gyengéd körkörös mozdulatokkal felkenve emulziót képezhetsz, így a bőröd nedvességhez jut, és ezt a nedvességet meg is tartja.

7. Rossz sorrendben használod a termékeket

Főszabály szerint mindig a könnyebbtől a testesebb bőrápoló szerek felé érdemes haladni. A leggyakoribb hiba az olajok túl gyors felvitele, melyek minden más hatóanyag felszívódását megnehezítik.

Mit tegyél ellene?

A helyes arcápolási sorrend:

  1. Rendszeres bőrradírozás
  2. Mindennapi sminklemosás és arctisztítás
  3. A még nedves bőrre jönnek a vízbázisú szérumok
  4. Utána a hidratáló krémek
  5. Legvégén az olajok, ha még szükségesnek érzed, például télen.

Apropó, ha már itt tartunk a felvitel módja is számít: gyengéd, lentről felfelé haladó mozdulatokkal simítsd el a krémeket és olajokat, különösen az arc bőrénél fontos, hogy ne rángasd, huzigáld fölöslegesen, mert ezzel is a korai öregedést sietteted.

10. Vitaminhiány

A bőr állapotából nagyszerűen lehet következtetni a szervezet általános állapotára. A szárazságot az is okozhatja, hogy vitaminhiány alakult ki a szervezetben, ennek jele lehet a fakó bőr, az érzékenység, a „fáradt bőr” is.

Mit tegyél ellene?

Figyelj oda a zsír- és vízoldékony vitaminok helyes arányú bevitelére. Ősszel különösen fontos, hogy esszenciális zsírsavakat is juttass a szervezetedbe, mert ezek fokozzák a zsírban oldódó (A-, E-, D-, K-). vitaminok felszívódását. Igyál sok vizet, és iktass be valódi vitaminforrásokat, gyümölcsöket, zöldségeket is étrendedbe!

Milyen terméket ajánlunk?

Multivitamin szérum, ami A-, E-, Q10-, B5- és C-vitamin tartalmával serkenti a bőr szerkezeti struktúráját építő kollagén és elasztin rostok termelődését, mely így láthatóan feszesebbé és rugalmasabbá válik.

8. Túl sok termék és aktív hatóanyag

Nagy a csábítás, hogy a száraz bőrre minél több krémet és szérumot vigyünk föl, mert azt hisszük, hogy ettől majd gyorsabban jön helyre. De vigyázz a túl sok kozmetikum is árthat:  a hialuronsav, a retinol és a C-vitamin is szárítja a bőrt nagy dózisban.

Mit tegyél ellene?

Ne használj össze-vissza mindent, amit a reklámokban látsz: olvasd el a szakértők ajánlását, és ne keverd egymással az egyes márkákat. Kevesebb, de minőségi kozmetikumot használj valódi, gyógynövényi hatóanyagokkal.

9. Pajzsmirigy működési zavar

Ha a pajzsmirigy túl kevés pajzsmirigy hormont termel, vagy egyáltalán nem működik, a „hormonok hiánya lassítja az anyagcsere-folyamatokat és csökkenti a teljesítőképességet, számos panaszt előidézve” (Forrás: webbeteg). Ilyenkor romlik a bőr vérellátása, és ez különösen télen okoz bőrproblémákat, amikor a hideg hatására a vér a test belseje felé áramlik, hogy így védje a belső szerveket.

Mit tegyél ellene?

Ha pajzsmirigy-problémákkal küzdesz, akkor az első és legfontosabb teendőd, hogy fordulj orvoshoz, és kövesd az utasításait – ha sikerül a kiváltó okot rendezni, a bőröd is szebb lesz majd.

+1 tanács: Kozmetikumok száraz bőrre kenve

Tudtad, hogy egyáltalán nem mindegy mikor alkalmazod a kozmetikai készítményeket? Ahogy kilépsz a tus alól, vagy lemosod az arcodat a száraz(abb) levegő szinte kihúzza a nedvességet a bőrből.

Mit tegyél ellene?

A hidratálót, testápolót, vagy testvajat mindig a megtisztított, még majdnem nedves bőrre vidd fel, közvetlenül fürdés vagy lemosás után. Bevallom, ezt például én sem tudtam, de mióta így csinálom érezhetően hidratáltabb lett a bőröm!

A száraz bőr tehát nem betegség, hanem egy állapot, mely a fenti tanácsok betartásával nagymértékben javítható.
Az egészséges bőr a legszebb bőr!

Ha szeretnél személyre szabott tanácsokat kapni a neked megfelelő Herbsgarden termékekről, vagy segíthetünk a rendelésben, keresd bizalommal az Ügyfélszolgálatot.

Ha elvesztél a termékek tengerében, vagy olyan típus vagy, aki csak 1 krémet szeretne, de az legyen tökéletes próbáld ki a Kortalan Vénusz anti-aging krémet, mely 2019-ben a “Szép bőr MENTES őre” díjat nyert Bőrápolás/ anti-aging kategóriában.

A legjobb komplett megoldást keresed? Nézd meg csomagajánlatainkat. Legnépszerűbb az Anti-aging csomag (30-45 év) és a Jázmin csomag (40-60 év).

Olvass tovább:

Ajándék 1000Ft-os kupon!

Iratkozz fel hírlevelünkre friss hírekért és kedvezményes ajándékokért!

A feliratkozás megerősítéséhez szükséges e-mailt elküldtük. A megerősítést követően ajándékba küldjön az 1000Ft-os kuponod! Köszönjük a bizalmat!